Perlino

Home / Portfolio / Perlino

Perlino powstało w 1905 roku w miasteczku Castello D’Annone w prowincji Asti z inicjatywy Giuseppe Perlino. Już po kilku latach od założenia przedsiębiorstwo pojawiło się wśród głównych firm w branży, co pozwoliło na przeniesienie siedziby w pobliże stolicy terytorium, miasta Asti.

W latach 30-tych XX wieku nastąpił przełom dla Perlino, którego siłą od tej pory zaczęła być produkcja win musujących, wermutów i klasycznych win piemonckich najwyższej klasy. Szczególny prym, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym, wiódł wśród nich wermut, produkowany wedle tradycyjnej piemonckiej receptury.

Przez kolejne dziesięciolecia następne pokolenia rodziny Perlino kontynuowały ścieżkę obraną przez ich znanego przodka, dzięki czemu w latach 90-tych ubiegłego wieku firma mogła ponownie postawić na spektakularny rozwój i innowację. Tym samym w pobliskiej wiosce Montiglio Monferrato powstał nowy zakład produkcyjny, w którym zastosowano oryginalne rozwiązanie związane z wprowadzeniem wykorzystywania specjalnych beczek typu barrique do starzenia wytwarzanych tu win.

Sama fabryka znajduje się w gminie Asti, w sercu Piemontu, w pobliżu najważniejszych ośrodków Langhe i Monferrato, niedaleko miasta Alba i jedynie godzinę drogi od Turynu. Znajdują się tu 3 linie do butelkowania, z których jedna przeznaczona jest dla wermutów, kremów i win smakowych, druga – win musujących, a trzecia – dla małych, niszowych partii specjalnych alkoholi.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami