Opihr

Home / Portfolio / Opihr

Opihr to antyczny, legendarny, opływający w bogactwa region znajdujący się niegdyś - najprawdopodobniej – na Wschodzie wzdłuż Starożytnego Szlaku Przypraw. Wedle Biblii (Pierwsza Księga Królewska) sam król Salomon wydobywał tam złoto, zaopatrywał się tam także właśnie w orientalne przyprawy.

Na kanwie powyższej historii powstał Opihr Oriental Spiced Gin, nagrodzony m. in. złotym medalem na World Spirits Competition w San Francisco w 2015 roku. Jego recepturę opracowała pierwsza na świecie kobieta pracująca jako Master Gin Distiller. Wspomniana receptura opiera się przede wszystkim na ręcznie zbieranych orientalnych przyprawach na czele z kolendrą z Maroka, pikantnym pieprzem kubeba z Indonezji oraz czarnym pieprzem Tellichera i kardamonem z Indii. Destylacja odbywa się w Warrington na zachodnim brzegu Anglii, w gorzelni istniejącej od 1761 roku należącej do G&J Distillers, w której produkuje się także inne giny – Greenall’s, Bloom, Thomas Dakin i Berkeley Square.

Oprócz klasycznej wersji Opihr wytwarzany jest w trzech innych edycjach: europejskiej Aromatic Bitters (z dodatkiem mirry i kory cascarilla), arabskiej (z dodatkiem czarnych perskich cytryn i papryki Timut) oraz Dalekiego Wschodu (z dodatkiem seczuańskiej papryki i kminku ajowanskiego). Powstała też kolekcja Ready-to-drink obejmująca trzy wersje gotowego ginu z tonikiem: klasyczna, z dodatkiem imbiru lub nutą pomarańczy.

G&J Distillers, producent ginu Opihr, jest spółką zależną istniejącego od 2011 roku koncernu Quintessential Brands Group, działającego w branży spirytusowej. W portfolio grupy, oprócz ginów spod egidy G&J Distillers, znajdziemy także irlandzkie whiskey i kremy oraz francuskie likiery.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami