Marques de Careces

Home / Portfolio / Marques de Careces

W 1970 roku Enrique Forner założył firmę Marques de Careces, Union Vitivinivola S.A. będącą historycznym sojuszem: regionu (Cenicero, La Eioja Alta), przedsiębiorczej rodziny, która od pięciu pokoleń poświęca się pasji w handlu winem, najlepszych plantatorów, winorośli i najlepszych winnic w La Rioja i Bordeaux.

Enrique Forner wiedzę i doświadczenie nabyte głównie w Bordeaux postanowił wykorzystać w nieco zacofanej jak na tamte czasy Hiszpanii. Celem było stworzenie jak najlepszych warunków do produkcji i starzenia win. Enolodzy z Marques de Careces przez cały rok kontrolują uprawę oraz analizują grona już kilka tygodni przed rozpoczęciem zbiorów i w zależności od stopnia ich dojrzałości decydują o ich zbiorze.

Winnica Marques de Careces znajduje się w miejscowości Cenicero, 20 km od Logrono w Rioja Alta. Warunki klimatyczne jakie tam panują sprawiają, iż powstają tam dość mocne, intensywne, dobrze zbudowane i zrównoważone wina.

Marques de Caracas jest obecnie synonimem postępu i nowoczesności, połączonych z wiedzą i doświadczeniem, które wyróżniają firmę na winiarskiej mapie Hiszpanii.

Koncepcja Marques De Careces zrewolucjonizowała model biznesowy i produkcje w jednym celu – podwyższenia jakości. Uzyskanie najlepszych win jest do dziś motywem przewodnim Cristiny Forner, przedstawicielki piątek generacji winiarskiej rodziny.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami