Kremlin Award

Home / Portfolio / Kremlin Award

Wódka Kremlin po raz pierwszy pojawiła się na szczycie w Jałcie w 1945 roku. Na samym początku nie miała nazwy, nazywano ją więc „wódką protokolarną”, bądź „wódką Kremla” (obecnie Kremlin Award Grand Premium).

Receptura wódki Kremlin stanowi ścisłą tajemnicę państwową Rosji. Wiadomo, iż do jej produkcji używa się wody poddanej sześciu etapom oczyszczania oraz spirytusów z pszenicy wyłącznie najwyższej jakości. Na każdej butelce znajdują się podpisy specjalistów (jako swoisty certyfikat jakości), którzy opracowywali skład tej wódki przez ponad 2 lata przy bezpośredniej kontroli samego Kremla. Zresztą wódka ta powstała właśnie na zlecenie najwyższych władz Rosji z przeznaczeniem na przyjęcia dyplomatyczne i bankiety organizowane właśnie na Kremlu.

Portfolio zakładu, którego wódek dystrybutorem jest spółka Best Wine Corporation z Panamy, powiększyło się w 2016 roku o trzy nowe wersje: Classic (opartej na starym przepisie tradycyjnej wódki rosyjskiej na bazie jałowca), Organic (limitowanej, wyprodukowanej z ekologicznie uprawianych ziaren pszenicy i oczyszczanej przez ekologicznie czysty węgiel brzozowy) oraz Vintage (produkowana z ekologicznych ziaren pszenicy przechowywanych w silosie przez rok i czyszczona za pomocą węgla brzozowego).Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami