Koskenkorva

Home / Portfolio / Koskenkorva

Gorzelnia Koskenkorva założona została w 1953 roku i od tego roku destyluje wódkę o tej samej nazwie. Zakład produkcyjny znajduje się w małej wiosce Koskenkorva w regionie Południowa Ostrobothnia w Finlandii.

Destylarnia działa nowocześnie w obiegu zamkniętym i oprócz destylacji spirytusu z jęczmienia (lub – w mniejszości – z żyta), produkuje także skrobię i surowiec na paszę dla zwierząt. Dodatkowo zakład gromadzi dwutlenek węgla i wykorzystuje go ponownie jako źródło energii, zaś z łusek jęczmienia produkuje paliwo, które pozwala ograniczyć zużycie energii aż o 60%. Destylacja w Koskenkorva odbywa się w pięciu kolumnach do destylacji ciągłej. Kolejne cztery kolumny pomocnicze powodują zwiększenie wydajności podstawowej destylacji aż do 99%. Dzięki temu powstają wódki czyste i aromatyzowane lub mocne, smakowe likiery.

Koskenkorva należy do państwowej korporacji Altia, ciekawostką zaś jest fakt, iż z tego samego zakładu, pomimo różnych właścicieli, korzysta również producent wódki Finlandia.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami