Black Ram

Home / Portfolio / Black Ram

VP Brands International jest bułgarską firmą z siedzibą w Płowdiw zajmującą się produkcją win i alkoholi mocnych. Od momentu powstania w 1939 roku zakres jej działalności skupia się przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, natomiast jej zasięg jest dużo większy i obejmuje grubo ponad 80 różnych krajów. Warto wspomnieć, iż firma ta działa także w sektorze rolnym, nieruchomości i w branży tytoniowej, posiada 8 najnowocześniejszych centrów produkcji w Bułgarii, a jej zdolność produkcyjna sięga 120 tysięcy litrów alkoholu dziennie.

W portfolio VP Brands znajdziemy m. in. wódki Flirt i Alaska, gin Sense, brandy, rakija, ouzo, wina i blended whisky Black Ram.

Whisky Black Ram („Czarny Baran”) produkowana i butelkowana jest w Bułgarii, w zakładzie Vinprom Peshtera. Podstawowa wersja złożona jest z 3-letnich destylatów leżakowanych w beczkach z bułgarskiego dębu w okolicach pasma górskiego Rodopy. To właśnie ta podstawowa opcja nagrodzona została m. in. srebrnym medalem na International Wine & Spirit Competition.

Wersja Reserve złożona jest już z destylatów słodowych i zbożowych leżakujących minimum 12 lat. W portfolio tej marki znajduje się jeszcze mocny miodowy likier na bazie podstawowej wersji Black Ram o mocy 35% ABV. Warto dodać, iż każda wersja Black Ram Whisky składa się z ponad 30 importowanych destylatów, z których aż 26 jest słodowych, które przed zabutelkowaniem rozcieńczane są za pomocą krystalicznie czystej wody pochodzącej z ujęć z pobliskich masywów górskich.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami