Aviation

Home / Portfolio / Aviation

W 2005 roku na pewnej imprezie w Seattle spotkało się dwóch panów. Jeden z nich (Ryan Magarian) był barmanem, drugi (Christian Krogstad) - założycielem powstałej w 2004 roku gorzelni House Spirits Distillery, która mieści się w amerykańskim Portland w stanie Oregon.

Obaj panowie, zachwyceni dawnym stylem ginu (takim sprzed czasów amerykańskiej prohibicji) postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i odtworzyć jego unikatową formę zamkniętą w butelce. Dzięki ich wytrwałości i ciężkiej pracy, na cześć niezwykle popularnego koktajlu Aviation (stworzonego w 1916 roku przez barmana Hugo Ensslina drinka na bazie ginu, likieru wiśniowego maraschino, likieru fiołkowego i soku z cytryny), już w 2006 roku powstał gin o tej samej nazwie – Aviation American Gin. Na gin AVIATION składa się 7 botaników - są to: jałowiec, lawenda, słodka i gorzka skórka pomarańczy, kardamon, kolendra, pnącze indyjskiej kolcorośli (sarsaparilla) i nasiona anyżu.

Ten wyjątkowo delikatny (mniej jałowcowy) gin destylowany jest dwukrotnie w alembiku typu pot still i butelkowany z mocą 42% ABV. Każda pojedyncza mała partia (100 sztuk) wytwarzana jest ręcznie w gorzelni należącej do House Spirits Distillery w Portland w stanie Oregon.

O jego jakości, gładkości i niezwykłej popularności niech świadczy fakt, iż w 2018 roku słynny hollywoodzki aktor, znany m. in. z hitowego "Deadpoola" Ryan Reynolds, zainwestował w markę wykupując udziały w Davos Brands (nowojorski dystrybutor Aviation Gin). Od tej pory jest on ambasadorem Aviation na całym świecie, zaś jego komediowy talent ujawniany każdorazowo w spotach reklamowych działa na ogromną korzyść biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży Aviation Gin na całym świecie.Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub potrzebujesz profesjonalnej porady

Skontaktuj się z nami